Anasayfa
Spark Ölçüm
İletişim
 
Ar-Ge Faaliyetlerimiz

Spark Kalibrasyon Laboratuvarı, metroloji alanındaki Ar-Ge faaliyetlerine kalibrasyon prosedürleri için yazılım geliştirme içeren bir proje ile başlamıştır.

Bu proje ile otomatik kalibrasyon prosedürlerinin oluşturulması, gerçekleştirilmesi, her marka mikrodalga (300MHz – 50GHz frekans aralığı) cihazın kalibrasyonu, her bir prosedürün analiz ve raporlamasının otomatik olarak yapılması amaçlanmıştır. “Yüksek Frekanslı Ölçümlerde Belirsizlik Hesaplamaları ve Otomatik Kalibrasyon Prosedürleri Oluşturulması“  konusundaki çalışmalar başarıyla tamamlanmıştır.

Müşteriye özel hizmet sunma kabiliyetiyle kullanıcının; test, kalibrasyon veya ayarlama ihtiyacına cevap verebilmek adına marka-model gözetmeksizin ürün portföyünün genişletilmesi hedeflenmektedir. Bu sayede, geliştirilen yazılımlarla bir çok elektronik test ve ölçüm cihazına yurt içinde kalibrasyon hizmeti verilebilecektir.

Spark Kalibrasyon Laboratuvarı, öğrenciler için yaz stajı imkanı sunmakta, mezuniyet projesi ve yüksek lisans tezi olarak kalibrasyon yazılımı geliştirme çalışmalarına destek vermektedir.

 
Copyright © 2014 Spark Kalibrasyon