Anasayfa
Spark Ölçüm
İletişim
 
ASELSAN ve KEYSIGHT Technologies 5G Gelişmiş Geniş Bant Mobil Haberleşme Teknolojileri Konusunda Birlikte Çalışacak / 16-11-2016

Anlaşma ASELSAN  Genel Müdür Yardımcıları Yavuz Bayız ve İsmet Atalar ile KEYSIGHT Technologies Sorumlu Teknik Başkanı (CTO) Jay Alexander ve Avrupa Genel Müdürü Benoit Neel tarafından imzalandı.

ASELSAN ve KEYSIGHT Technologies arasındaki bu işbirliğinin gelecek nesil yüksek hızlı geniş bant kablosuz milimetre dalga haberleşme teknolojleri konusunda öncü bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Anlaşma ile ASELSAN'ın mikrodalga Radyo ve Anten Sistemleri ile KEYSIGHT Technologies'in 5G Dalga Şekli Jeneratörü, Sinyal Analizörü, Vektör Sinyal Jeneratörü ve Digitizer'ları kullanılarak referans bir test ortamı kuruluyor. Bu altyapı ile 5G'de yenilikçi teknolojiler geliştirilmesine yönelik olarak çoklu gerçek zamanlı huzme şekillendirme (MIMO) ve yönlendirme ile karakterizasyon mümkün olabilecek.

Özetle her bir cep telefonunu takip edebilen yüksek frekanslı huzmeler ile 5G için ihtiyaç duyulan çok yüksek veri hızlarına ulaşabilecek teknolojilerin denenebileceği bir test ortamı oluşturuluyor. ASELSAN ve KEYSIGHT Technologies'in bu ortak çalışması milli ve uluslararası konferans ve fuarlarda bu yıl bitmeden gösterilmeye başlanacak.

ASELSAN Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı İsmet Atalar, ASELSAN mühendislerinin bu çalışmada yer almasından memnuniyet duyduğunu belirterek, ASELSAN'ın 5G konusunda yapacağı çalışmaların bu sayede hızlanarak devam edeceğini söyledi.

KEYSIGHT'ın Avrupa'dan sorumlu Genel Müdürü Benoit Neel ise KEYSIGHT Technologies'in aktif olarak 5G standartları geliştirilmesine dâhil olduğunu ve gelecek nesil yenilikçi kablosuz haberleşme teknolojilerinin kullanıma alınmasına yönelik tüm gayretini ortaya koyduğunu ifade ederek, ASELSAN ile 5G teknolojileri alanındaki bu işbirliğinden gurur duyduklarını ifade etmiştir. Neel, bu işbirliğinin sadece 5G'nin hayata geçirilmesinde önemli bir gelişmeyi yansıtmadığını aynı zamanda 5G mmDalga haberleşme sistemlerine giden yolda çok önemli aşama olduğunu belirtmiştir.

Anlaşma ile yapılacak olan iş birliği içerisinde KEYSIGHT Technologies'in Türkiye'deki Çözüm Ortağı ve Yetkili Servis Merkezi olan Spark Ölçüm Teknolojileri A.Ş tarafından teknik, lojistik ve bakım-onarım desteği verilerek sürece katkıda bulunulacak. 

http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/basin-odasi/haberler/Sayfalar/ASELSAN-ve-KEYSIGHT20160112.aspx

 

 


  • ASELSAN ve KEYSIGHT Technologies 5G Gelişmiş Geniş Bant Mobil Haberleşme Teknolojileri Konusunda Birlikte Çalışacak / 16-11-2016

Haberlerin tamamını görüntüle >>
 
Copyright © 2014 Spark Kalibrasyon